Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
 
Pafin Hakkında
 
Pafin, “Her çocuk okumalıdır” fikrinden yola çıkılarak oluşturulan ve tüm Türkiye çocuklarına armağan edilen Türkiye’nin ilk “Gezici Kitabevi” projesidir. Rengarenk sevimli bir otobüsle çocukların bulunduğu mekanlara giderek çocuk kitaplarını çocukların ayağına götürür.

Pafin, gittiği her noktada okuma kültürü konusunda fark yaratır. Gerçekleştirdiği buluşmalarda çocuklar sınıf ziyaretleri ile öğretmenleri gözetiminde ve Pafin uzmanları danışmanlığında kitaplarla ilgili ayrıntılı bilgi alabilir, beğenisine, ilgi alanına ve yaş grubuna uygun kitaplarla buluşur, seçimini çocuk edebiyatı konusunda nitelikli yayınları olan çağdaş yayınevlerine ait 4000 farklı seçki arasından yaparak gerçek bir kitabevi deneyimi yaşar.

Pafin, bugünün hızla gelişen ve hepimizin okuma alışkanlıklarını değiştiren internet ve bilgisayar dünyasında, çocukların dokunarak, inceleyerek, kitap kokusunu içlerine çekerek, doğru kitapları seçmelerini sağlar. Çocuklarda kitabevine, kütüphaneye gitme arzusunun oluşmasına katkı sağlamasının yanı sıra, yayınları, yazarları takip etme kültürünün gelişmesine yardımcı olur.

Pafin’de okul öncesinden gençlik dönemine kadar her çocuğun beğenisine ve seviyesine uygun kitaplar bulunur.

Pafin, çocuklara kitap seçme konusunda bilinçli ve doğru bir destek sunar, çocuklara özel hazırlanmış iç ve dış mekan tasarımı ile çocukların kitaplarla geçirdiği zamanı daha keyifli hale getirir.

Pafin, kitabevi hizmeti vermenin ötesinde, sosyal sorumluluk bilinciyle kitapla, çocukla ve çocuk edebiyatıyla ilgili sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirir. Maddi imkansızlıklar nedeniyle kitap okuyamayan çocukların da kitaba ulaşmasını sağlar.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi