Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
 
Pafin'in Yolculukları
 
EGE YOLCULUĞU
 

Her yıl baharı Ege’de karşılamayı gelenek haline getiren Pafin, İzmir’den başlayarak Aliağa, Aydın, Bodrum, Milas, Söke, Denizli kentlerini ziyaret etti. Ege Yolculuğu her zamanki gibi çocukların bahar ve kitap heyecanı ile coşku dolu geçti.

Geçtiğimiz yıl Özel Çakabey Okulları’nda 7. kez gerçekleştirilen Pafin’le Kitap Günleri Buluşmaları yine çocukların ilgi ve beğenisini topladı. Özel Çakabey Okulları öğrencileri Pafin’le tekrar buluşmanın heyecanını yaşarken, 4 gün boyunca Pafin’i hiç yalnız bırakmadılar. Bir sonraki yılın buluşması için Pafin’den söz aldılar.

Her yıl Pafin’i büyük heyecanla bekleyen İzmir Özel Işıkkent İlköğretim Okulu ilk günkü coşku ve mutlulukla sevimli otobüsü yeniden konuk etti. Kitapları çok seven ve Pafin’de vakit geçirmekten ayrı bir zevk duyan Işıkkent öğrencileri birbirinden güzel kitapları kendi kütüphanelerine taşımanın mutluluğunu yaşadı.

Rota Koleji öğrencileri geçtiğimiz dönem Pafin’i 6. kez okullarında ağırlamanın heyecanını yaşadılar. Öğrenciler ders saatlerinde öğretmenleriyle Pafin’i ziyaret ederken, teneffüs saatlerini de kitaplarla geçirdiler. Rota Koleji yönetimi öğrencilerinin okuma faaliyetlerini artırmaya yönelik çalışmalara büyük önem veriyor. Rehberlik Bölümü’nün liderliğiyle, Pafin buluşmaları her yıl daha fazla ses getiriyor.

Bahçeşehir Koleji Güzelbahçe İlköğretim Okulu öğrencileri için ilk kez gerçekleştirilen “Pafin’le Kitap Günleri” buluşması büyük ilgi gördü. Kendilerine ayrılmış ders saatlerinde Pafin’i ziyaret eden öğrenciler, teneffüslerde de Pafin’i hiç yalnız bırakmadı.

Pafin İzmir’in seçkin anaokullarından Parlak Ufuklar Anaokulu’nda yeniden miniklerle buluştu. Gün boyunca kitapların tadını çıkaran anaokulu öğrencileri, kendi kitaplarını seçmenin de mutluluğunu yaşadı.

İzmir SEV İlköğretim Kurumları Pafin’i ikinci kez ağırlamaktan büyük mutluluk duydu. “Pafin’le Kitap Günleri” buluşması öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun ilgisiyle bir kitap şenliğine dönüştü. SEV Etkinlik Koordinatörlüğü SEV öğrencilerinin okuma alışkanlığını desteklemek ve artırmak adına özellikle okuma faaliyeti ile ilgili sosyal etkinliklere büyük önem veriyor.

Pafin’le Kitap Günleri TED Özel Aliağa İlköğretim Okulu için çok özel bir buluşma. Çocuklara kitapları sevdirmek adına pek çok önemli etkinlik organize eden Türkçe Bölümü, öğrencilerinin Pafin’le her yıl buluşmasını sağlıyor. TED öğrencileri bu buluşmadan büyük keyif alıyor ve Pafin’in yolunu gözlüyor.

Bahçeşehir Koleji Bornova İlköğretim Okulu öğrencileri Pafin’le Kitap Günleri Ege Buluşmaları kapsamında yeniden Pafin’le buluştu. Öğrenciler ders saatlerinde öğretmenleriyle Pafin’i ziyaret ederken, kitaplarla dolu harika iki gün geçirdiler.

2017-2018 Eğitim öğretim yılında, eğitim hayatına merhaba diyen İSTEK İzmir Okulları Pafin buluşmalarının ilkini gerçekleştirdi. İSTEK öğrencileri Pafin’de renkli, eğlenceli ve kitaplarla dolu harika bir gün geçirdiler.

Pafin’in Nisan ayı Ege programındaki yerini alan Bornova Okyanus Koleji ikinci kez “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmasına ev sahipliği yaptı. Gün boyunca Pafin’i ziyaret eden Okyanus Koleji öğrencileri Pafin’de kitaplarla vakit geçirmekten çok mutluydu.

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları, İzmir’deki Bornova, Çamlık, Narlıdere ve Gaziemir Kampüsleri’nde Pafin’i ilk kez misafir ederek öğrencileriyle buluşturdu. “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmalarını çok seven Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı öğrencileri, ders saatlerinde öğretmenleri eşliğinde kitaplarla vakit geçirmenin keyfini yaşadı.

İzmir Sevinç Koleji öğrencileri için ilk kez gerçekleştirilen “Pafin’le Kitap Günleri” buluşması büyük ilgi gördü. Kendilerine ayrılmış ders saatlerinde Pafin’i ziyaret eden öğrenciler, teneffüslerde de Pafin’i hiç yalnız bırakmadı. Gün sonunda öğrenciler bir sonraki yıl tekrar buluşma sözü alarak Pafin’i yolcu etti.

Mavişehir Okyanus Koleji öğrencileri ikinci kez gerçekleşen Pafin buluşmasında kitaplarla bol bol vakit geçirdi. Çocukların ilgi odağı olan sevimli otobüste çocuklar hem kitaplarla ilgili bilgiler aldı hem de kendi seçimlerini yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Söke Amerikan Kültür Koleji, öğrencilerini yeni kampüsünde yeniden Pafin’le buluşturdu. Mayıs ayında gerçekleşen buluşmada öğrenciler, Pafin’le tekrar buluşmanın heyecanını yaşadı. Sınıf öğretmenleri ile Pafin’i ziyaret eden öğrenciler, gün boyunca kitapları inceleme ve alışveriş yapma fırsatı buldu.

TED Bodrum Koleji Özel İlköğretim Okulu bahçesi Mayıs ayında Pafin’le renklendi. Beşinci kez Bodrum’a giden Pafin, TED Bodrum Koleji öğrencileri tarafından yeniden ilgiyle karşılandı. TED öğrencileri iki gün boyunca Pafin’de kitaplarla vakit geçirmekten büyük keyif aldı.

Özel Bodrum Marmara Koleji, Pafin’le Kitap Günleri buluşmasıyla kitapların dünyasında eğlenceli bir yolculuk yaptı. 4. kez Pafin’de vakit geçirmekten büyük keyif alan Marmara Koleji öğrencileri birbirinden güzel kitapları kendi kütüphanelerine taşımanın mutluluğunu yaşadı.

Bodrum’un seçkin anaokullarından Özel Bodrum Kartanesi Anaokulu bu yıl üçüncü kez öğrencilerini Pafin’le buluşturdu. Kendi seçimlerini yapmanın mutluluğunu yaşayan minikler, kitapların keyfini çıkardı. Kartanesi kurucu ve yöneticileri okul öncesi eğitimde kitap ve okuma alışkanlığının kazandırılması konusunda yapılan çalışmalara büyük önem veriyor ve destekliyor.

Milas İMİ Okulları, Pafin’in Ege yolculuğundaki yerini alarak geçtiğimiz dönem öğrencilerini üçüncü kez Pafin’le buluşturdu. Kitaplarla dolu harika bir gün geçiren Milas İMİ Okulu öğrencileri Pafin’den bir sonraki yılda da buluşma sözü aldı.

Aydın Özel Başak İlköğretim Okulu, öğrencilerinin okuma alışkanlığını desteklemek ve artırmak adına özellikle okuma faaliyeti ile ilgili sosyal etkinliklere büyük önem veriyor. 9. kez büyük coşku ve heyecanla Pafin’i ağırlayan Aydın’lı öğrenciler, bir yıl sonra tekrar görüşmek üzere söz aldılar.

Pafin’in Denizli’deki vazgeçilmez duraklarından biri de Özel PEV İlköğretim Okulu’ydu . Pafin’de kitaplarla uzun saatler geçiren PEV’li öğrenciler, her zamanki gibi kitaplara ve Pafin’e büyük ilgi gösterdi. Pafin’in Denizli buluşması her yıl olduğu gibi çok keyifliydi.

<< Pafin'in Yolculukları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi