Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
 
Pafin'in Yolculukları
 
İÇ ANADOLU YOLCULUĞU
 

Soğuk kış aylarında kitaplarla Ankaralı çocukların içini ısıtan Pafin, ikinci eğitim döneminin açılışını her yıl olduğu gibi Ankara’da yaptı. Son 12 yıldır yeni dönemin ilk haftalarını Ankara yolculuğuna ayıran Pafin, uğradığı her okulda kitapların getirdiği sıcacık izler bıraktı.

İ.D.V Özel Bilkent İlköğretim Okulu, öğrencilerine kitap okuma alışkanlığının kazandırılması adına gerçekleştirdiği çalışmalar arasında “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmalarına büyük önem veriyor. Her yıl ikinci dönemin başında gerçekleştirilen Pafin- İ.D.V Özel Bilkent İlköğretim Okulu buluşması çocuklar tarafından da büyük heyecanla bekleniyor.

Bilkent Laborotary&International School öğrencileriyle 9. geleneksel Pafin buluşması her yıl olduğu gibi yine çok keyifliydi. Okul öncesi minik kitapseverlerin de ziyaretleriyle yoğun saatler geçiren Pafin’i ilköğretim öğrencileri de hiç yalnız bırakmadı. Öğrenciler, ders saatlerinde sınıf öğretmenleri ve kütüphane öğretmenlerinin eşliğinde Pafin’de kitapların tadını çıkardı.

Pafin her yıl Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Anaokulu’na özel bir ziyaret düzenleyerek miniklere sürpriz yapıyor. Yarının kitap kurtları, Pafin’i öğretmenleriyle ziyaret ederken, hem çok iyi vakit geçiriyor, hem de çok özel bir kitabevi deneyimi yaşıyor. Bu keyifli buluşmaya bu kez Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel İlköğretim Okulu 1. Sınıf öğrencileri de katıldı ve okumaya yeni başlamanın mutluluğuyla Pafin’den harika kitaplar seçti.

Ankara ODTÜ yerleşkesi içerisinde bulunan ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel İlkokulu Pafin’i ilk kez konuk ederken, ODTܒlü öğrenciler Pafin’le tanışmanın heyecanını yaşadı. Ders saatlerinde öğretmenleriyle Pafin’i ziyaret eden öğrenciler, program sonunda yeniden buluşmak üzere Pafin’i uğurladı.

Özel Aşiyan İlköğretim Okulu öğrencileri 8. kez Pafin’le buluştu. Okul yönetiminin desteği ve organizasyonuyla her yıl kitapların sıcacık dünyasında keyifli dakikalar geçiren Özel Aşiyan İlköğretim Okulu öğrencileri bir sonraki buluşmayı iple çekiyor.

Her yıl Pafin’i büyük heyecanla bekleyen Özel Altın Eğitim İlköğretim Okulu öğrencileri, ilk günkü coşku ve mutlulukla sevimli otobüsü 12. kez konuk etti. Kitapları çok seven ve Pafin’de vakit geçirmekten ayrı bir zevk duyan Altın öğrencileri birbirinden güzel kitapları kendi kütüphanelerine taşımanın mutluluğunu yaşadı.

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları, Ankara Batıkent Kampüsü’nde Pafin’i ilk kez misafir ederek öğrencileriyle buluşturdu. “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmalarını çok seven Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı öğrencileri, ders saatlerinde öğretmenleri eşliğinde kitaplarla vakit geçirmenin keyfini yaşadı.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları öğrencileri için ikinci kez gerçekleştirilen “Pafin’le Kitap Günleri” buluşması büyük ilgi gördü. Kendilerine ayrılmış ders saatlerinde Pafin’i ziyaret eden öğrenciler, teneffüslerde de Pafin’i hiç yalnız bırakmadı. Pafin’in Ankara yolculukları, programa yeni katılan eğitim kurumlarıyla her yıl genişleyerek devam ediyor.

Kitap sevgisi küçük yaşlarda başlıyor. Çekirdek Anaokulu öğrencileri geleneksel hale gelen Pafin buluşmasında büyük bir heyecan ve mutlulukla kitaplarla vakit geçiriyor ve kendi seçimlerini yapmanın özgürlüğünü yaşıyor.

Pafin’in Ankara yolculuğuna bu yıl ikinci kez katılan Arnis Kids Corner, öğrencilerine kitaplarla dolu farklı ve unutamayacakları bir gün yaşattı. Pafin’i ziyaret eden okulöncesi minikler, kendi kitaplarını seçmenin heyecanını yaşadı.

Pafin Ankara’nın seçkin anaokullarından Rota Çocuklar Anaokulu’nun önce Ümitköy daha sonra Çukurambar şubelerinde kitapsever miniklerle buluştu. Gün boyunca kitapların tadını çıkaran anaokulu öğrencileri, kendi kitaplarını seçmenin de mutluluğunu yaşadı.

<< Pafin'in Yolculukları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi