Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
 
Pafin'in Yolculukları
 
İSTANBUL YOLCULUĞU
 

Pafin “Pafinle Kitap Günleri”nin 13. yılında yine İstanbul’daki okulların beklenen konuğuydu. Yola çıktığı günden bu yana okullarda düzenlenen etkinlikler arasında önemli bir yere sahip olan Gezici Kitabevi hem ilköğretim okullarında hem de okul öncesi eğitim kurumlarında binlerce çocukla buluştu.

Özel Sezin İlköğretim Okulu öğrencileri her zamanki gibi “Pafin’le Kitap Günleri”ne yoğun katılım gerçekleştirdi. 3 günlük keyifli buluşmada, anaokulundan ilköğretime tüm öğrenciler Pafin’de kitaplarla dolu harika vakit geçirdiler.

Pafin’in en eski dostlarından Özel ALEV Okulları, Pafin’le Kitap Günleri geleneğini bozmayarak, öğrencilerini her yıl olduğu gibi birinci ve ikinci dönem olmak üzere iki kez Pafin’le buluşturdu. ALEV-Pafin buluşmaları her yıl olduğu gibi yine çok keyifliydi. Pafin, ALEV Okulları yıl sonu şenliğinde de velilerle de bir araya geldi.

İSTEK Kemal Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri yaz tatili öncesi Pafin’le beraberdi. İlköğretim kütüphanesinin desteği ve organizasyonu ile gerçekleşen bu keyifli buluşma, öğrencilerin yoğun ilgi ve beğenisiyle adeta bir kitap şölenine dönüştü.

13 yıldır Dünya Çocuk Kitapları Haftası ve Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Pafin’i konuk eden Özel FMV Erenköy Işık İlköğretim Okulu, geçtiğimiz yılda da bu iki özel haftada öğrencilerini Pafin’le buluşturdu. Çocuklara kitapları sevdirmek için yıl içerisinde pek çok farklı etkinlik düzenleyen Özel FMV Erenköy Işık İlköğretim Okulu öğrencileri için “Pafin’le Kitap Günleri” çok ayrıcalıklı ve özel bir etkinlik.

Irmak Okulları öğrencileri, Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nı Pafin’le kutladı. İki gün boyunca Pafin’i hiç yalnız bırakmayan öğrenciler, Pafin’de kitaplarla vakit geçirmekten büyük heyecan duydu. Pafin- Irmak Okulları buluşmaları her yıl yoğun katılım ve heyecanla gerçekleşmeye devam ediyor.

Vega Okulları bahçesi Pafin’le renklendi. Pafin’le 3. kez bir araya gelen öğrenciler kitapların tadını çıkardı. Vega Okulları öğrencileri bir sonraki yıl için Pafin’den buluşma sözü aldı. Anaokulu öğrencilerinin de keyifle katıldıkları etkinlik bir kitap şenliği havasında geçti.

Bahçeşehir Koleji Ümraniye İlköğretim Okulu öğrencileri 4. kez buluştukları Pafin’i büyük heyecan ve coşkuyla karşıladılar. Ders saatlerinde öğretmenleriyle Pafin’i ziyaret eden öğrenciler okullarında Pafin’i konuk etmekten son derece mutluydu. Pafin’e anaokulu öğrencileri de yoğun ilgi gösterdi.

Okan Koleji kurulduğu günden beri, Pafin’le öğrencilerini her yıl buluşturmayı gelenek haline getirdi. Okan Koleji ilköğretim kütüphanesinin organizasyonuyla düzenlenen “Pafin’le Kitap Günleri” geçtiğimiz dönemde de öğrenciler ve öğretmenler tarafından büyük ilgi gördü. Anaokulu için de ayrı bir buluşma planlanırken, kitapsever minikler yaz tatili kitaplarını Pafin’den seçti.

Bahçeşehir Koleji Beylikdüzü İlkokulu, öğrencilerini Pafin’le 3. kez buluşturdu. Son derece renkli ve eğlenceli geçen buluşmada her sınıf kendilerine ayrılan sürede Pafin’i büyük bir heyecanla ziyaret etti. Aralık ayında gerçekleştiren bu keyifli kitap buluşması tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin beğenisini kazandı.

Anakent Koleji geleneksel hale gelen “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmasını geçtiğimiz dönem Mart ayında gerçekleştirdi. Anakent Koleji’nin hem anaokulu öğrencileri hem ilköğretim okulu öğrencileri Pafin’i çok seviyor, her yıl bu önemli buluşmayı heyecanla bekliyor.

Özel Kültür 2000 İlköğretim Okulu Pafin’le Kitap Günleri buluşmasıyla kitapların dünyasında eğlenceli bir yolculuk yaptı. Her yıl Pafin’i konuk eden Özel Kültür 2000 İlköğretim Okulu, hem anaokulu hem ilköğretim öğrencilerine bu anlamlı buluşmayla kitap sevgisi aşılamaya devam ediyor.

İSTEK Bilge Kağan İlköğretim Okulu, okul kütüphanesinin organizasyonuyla öğrencilerini yeniden Pafin’le buluşturdu. Hem anaokulu, hem ilkokul öğrencileri kendi yaş gruplarına uygun nitelikli kitaplarla buluşurken, Pafin’de vakit geçirmekten büyük keyif aldı.

Doğan Koleji, öğrencilerinin kitap sevgisine büyük önem veren ve her yıl düzenli olarak Pafin’i konuk eden eğitim kurumlarından. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Pafin’le Kitap Günleri Buluşması her zamanki gibi Doğan Koleji öğrencilerinin yoğun ilgisi ve sevgisiyle çok hareketliydi.

Özel Marmara İlköğretim Okulu Kütüphaneler Haftası’nı Pafin’le kutladı. Türkçe bölümü organizasyonuyla her yıl düzenlenen buluşma çocuklar için büyük bir heyecan ve mutluluk kaynağı oluyor. Kitapları çok seven Özel Marmara İlköğretim Okulu öğrencileri bir hafta boyunca Pafin’i hiç yalnız bırakmıyor.

Özel FMV Ayazağa Işık İlköğretim Okulu her yıl olduğu gibi Kütüphaneler Haftası’nda öğrencilerini Pafin’le buluşturdu. Pafin’le dolu dolu iki gün geçiren öğrenciler kitaplarla ilgili bilgiler aldı ve yaş gruplarına ve beğenilerine uygun kitaplar arasından kendi seçimlerini yaptı. Türkçe Zümresi’nin organizasyonu ve desteğiyle gerçekleşen buluşma çocuklar için bir kitap şenliğine döndü.

Özel FMV Ispartakule Işık Okulları Mart ayında öğrencilerini Pafin’le buluşturdu. Ders saatlerinde öğretmenleriyle sevimli otobüsü ziyaret eden öğrenciler okullarında Pafin’i konuk etmekten son derece mutluydu. Pafin’le Kitap Günleri geleneği Özel FMV Ispartakule Işık Okulları’nda anaokulu ve ilköğretim öğrencilerinin ilgisi ve beğenisiyle devam ediyor.

Eğitim öğretim hayatına iki yıl önce merhaba diyen Biltes Koleji’nin öğrencileri bu kez Kasım ayında 2 günlük bir program çerçevesinde Pafin’le bir araya geldi. “Pafin’le Kitap Günleri” iki yıldır çocukların gösterdiği büyük ilgiyle Biltes Koleji’nde geleneksel hale geldi.

Avrupa Koleji Çekmeköy İlköğretim Okulu öğrencileri “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmalarını çok sevdi. Pafin’le harika iki gün geçiren Avrupa Kolejli öğrencileri kitaplarla ilgili bilgiler aldı ve kendi yaş gruplarına ve beğenilerine uygun kitaplar arasından kendi seçimlerini yaptı.

Ted Rönesans Koleji Pafin’le Kitap Günleri Buluşmaları’nı bir geleneğe dönüştürdü. İlköğretim Kütüphanesinin organizasyonuyla düzenlenen buluşmaya, Pafin’le yeniden buluşmanın heyecanını yaşayan öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Öğrenciler yaz tatili öncesi Pafin’i ziyaret ederek, tatilde okuyacakları kitapları seçti.

Bahçeşehir Koleji Çamlıca İlköğretim Okulu, “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmalarını gelenek haline getiren eğitim kurumlardan. Geçtiğimiz dönem yeniden Pafin’le buluşan Bahçeşehirli öğrenciler, kitaplarla dolu 2 keyifli gün geçirirken, kendi seçimlerini yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Bahçeşehir Koleji Kurtköy İlköğretim Okulu öğrencileri Pafin’le yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşadılar. Anaokulunun da büyük ilgi gösterdiği buluşmada, kitapsever minikler ders saatlerinde öğretmenleriyle Pafin’i ziyaret ederken, teneffüs saatlerini de kitaplarla geçirdiler.

Bahçeşehir Koleji Çekmeköy İlköğretim Okulu, pek çok Bahçeşehir Koleji gibi eğitim-öğretim hayatına başladığı ilk yılda “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmaları geleneğini başlattı. İlk kez Pafin’le buluşan Bahçeşehirli öğrenciler, kitaplarla dolu 2 keyifli gün geçirirken, kendi seçimlerini yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Sevinç Koleji, Beylikdüzü, Bahçeşehir ve Ümraniye Çamlık Kampüsleri’nde Pafin’i ilk kez misafir ederek öğrencileriyle buluşturdu. “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmalarını çok seven Sevinç Koleji öğrencileri, ders saatlerinde öğretmenleri eşliğinde kitaplarla vakit geçirmenin keyfini yaşadı.

KALEV İLKOKULU öğrencileri ilk kez tanıştıkları Pafin’i büyük heyecan ve coşkuyla karşıladılar. “Pafin’le Kitap Günleri” anaokulu ve ilköğretim öğrencileri bir kitap şenliği havasında geçti. Gün sonunda kitapsever KALEV öğrencileri bir sonraki yıl görüşmek üzere Pafin’i uğurladılar.

<< Pafin'in Yolculukları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi