Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
 
Pafin'in Yolculukları
 
İSTANBUL YOLCULUĞU
 

Pafin “Pafinle Kitap Günleri”nin 15. yılında yine İstanbul’daki okulların beklenen konuğuydu. Yola çıktığı günden bu yana okullarda düzenlenen etkinlikler arasında önemli bir yere sahip olan Gezici Kitabevi hem ilköğretim okullarında hem de okul öncesi eğitim kurumlarında binlerce çocukla buluştu.

Özel Sezin İlköğretim Okulu öğrencileri her zamanki gibi “Pafin’le Kitap Günleri”ne yoğun katılım gerçekleştirdi. 3 günlük keyifli buluşmada, anaokulundan ilköğretime tüm öğrenciler Pafin’de kitaplarla dolu harika vakit geçirdiler.

Pafin’in en eski dostlarından Özel ALEV Okulları, Pafin’le Kitap Günleri geleneğini bozmayarak, öğrencilerini her yıl olduğu gibi birinci ve ikinci dönem olmak üzere iki kez Pafin’le buluşturdu. ALEV-Pafin buluşmaları her yıl olduğu gibi yine çok keyifliydi. Pafin, ALEV Okulları yıl sonu şenliğinde de velilerle de bir araya geldi.

15 yıldır Dünya Çocuk Kitapları Haftası ve Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Pafin’i konuk eden Özel FMV Erenköy Işık İlköğretim Okulu, geçtiğimiz yılda da bu iki özel haftada öğrencilerini Pafin’le buluşturdu. Çocuklara kitapları sevdirmek için yıl içerisinde pek çok farklı etkinlik düzenleyen Özel FMV Erenköy Işık İlköğretim Okulu öğrencileri için “Pafin’le Kitap Günleri” çok ayrıcalıklı ve özel bir etkinlik.

Irmak Okulları öğrencileri, Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nı Pafin’le kutladı. İki gün boyunca Pafin’i hiç yalnız bırakmayan öğrenciler, Pafin’de kitaplarla vakit geçirmekten büyük heyecan duydu. Pafin- Irmak Okulları buluşmaları her yıl yoğun katılım ve heyecanla gerçekleşmeye devam ediyor.

Bahçeşehir Koleji Ümraniye İlköğretim Okulu öğrencileri 6. kez buluştukları Pafin’i büyük heyecan ve coşkuyla karşıladılar. Ders saatlerinde öğretmenleriyle Pafin’i ziyaret eden öğrenciler okullarında Pafin’i konuk etmekten son derece mutluydu. Pafin’e anaokulu öğrencileri de yoğun ilgi gösterdi.

Okan Koleji kurulduğu günden beri, Pafin’le öğrencilerini her yıl buluşturmayı gelenek haline getirdi. Okan Koleji ilköğretim kütüphanesinin organizasyonuyla düzenlenen “Pafin’le Kitap Günleri” geçtiğimiz dönemde de öğrenciler ve öğretmenler tarafından büyük ilgi gördü. Anaokulu için de ayrı bir buluşma planlanırken, kitapsever minikler yaz tatili kitaplarını Pafin’den seçti.

Doğan Koleji, öğrencilerinin kitap sevgisine büyük önem veren ve her yıl düzenli olarak Pafin’i konuk eden eğitim kurumlarından. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Pafin’le Kitap Günleri Buluşması her zamanki gibi Doğan Koleji öğrencilerinin yoğun ilgisi ve sevgisiyle çok hareketliydi.

Özel Marmara İlköğretim Okulu Türkçe bölümü organizasyonuyla her yıl Pafin’i öğrencileriyle buluşturuyor. 15 yıldır düzenlenen “Pafin’le Kitap Günleri” buluşması çocuklar için büyük bir heyecan ve mutluluk kaynağı oluyor. Kitapları çok seven Özel Marmara İlköğretim Okulu öğrencileri bir hafta boyunca Pafin’i hiç yalnız bırakmıyor.

Özel FMV Ispartakule Işık Okulları Mart ayında öğrencilerini Pafin’le buluşturdu. Ders saatlerinde öğretmenleriyle sevimli otobüsü ziyaret eden öğrenciler okullarında Pafin’i konuk etmekten son derece mutluydu. Pafin’le Kitap Günleri geleneği Özel FMV Ispartakule Işık Okulları’nda anaokulu ve ilköğretim öğrencilerinin ilgisi ve beğenisiyle devam ediyor.

Biltes Koleji geleneksel hale gelen “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmasını geçtiğimiz dönem Ekim ayında gerçekleştirdi. Biltes Koleji’nin önce Kağıthane ardından Kemerköy kampüslerine konuk olan Pafin, hem anaokulu öğrencileri hem ilköğretim okulu öğrencileri tarafından her yıl heyecanla bekleniyor.

Ted Rönesans Koleji Pafin’le Kitap Günleri Buluşmaları’nı bir geleneğe dönüştürdü. İlköğretim Kütüphanesinin organizasyonuyla düzenlenen buluşmaya, Pafin’le yeniden buluşmanın heyecanını yaşayan öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Öğrenciler yarıyıl tatili öncesi Pafin’i ziyaret ederek, tatilde okuyacakları kitapları seçti.

Son iki yıldır Pafin’le Kitap Günleri buluşmalarının önemli duraklarından biri haline gelen MEF Okulları, geçtiğimiz dönem yeniden Ulus Kampüsü ve Bahçeşehir Kampüsü için etkinlik takvimindeki yerini aldı. İlk buluşma MEF Ulus İlkokulu için gerçekleştirildi. Bir kitap şenliği havasında gerçekleşen iki günlük buluşmada çocuklar Pafin’i hiç yalnız bırakmadı.

MEF Okulları İlköğretim Zümresi desteğiyle organize edilen Pafin’le Kitap Günleri Buluşması, MEF Ulus İlkokulu’nun ardından, MEF Bahçeşehir İlkokulu için gerçekleştirildi. Heyecan dolu bu ilk buluşmada MEF öğrencileri iki gün boyunca kitapların tadını çıkardı. Pafin, anaokulu öğrencilerinin de beğenisini topladı.

İELEV Özel 125. Yıl İlkokulu öğrencileri Pafin’le birinci dönem ve ikinci dönem olmak üzere iki kez buluşmanın mutluluğunu yaşadılar. Anaokulunun da büyük ilgi gösterdiği buluşmada, kitapsever çocuklar ders saatlerinde öğretmenleriyle Pafin’i ziyaret ederken, teneffüs saatlerini de kitaplarla geçirdiler.

Uğur Okulları Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmalarını başlattı. Bu kapsamında Çekmeköy, Nişantepe, Kocaeli, Güngören, Halkalı, Kurtköy, Ümraniye Atakent ve Kartal Kampüsleri’yle başlayan ve diğer kampüslerle devam edecek olan keyifli kitap buluşmaları öğrencilerin ilgisini ve beğenisini kazandı.

KALEV İLKOKULU öğrencileri üçüncü kez Pafin’i büyük heyecan ve coşkuyla karşıladılar. “Pafin’le Kitap Günleri” anaokulu ve ilköğretim öğrencileri için bir kitap şenliği havasında geçti. Gün sonunda kitapsever KALEV öğrencileri bir sonraki yıl görüşmek üzere Pafin’i uğurladılar.

İstanbul Prestij Koleji’nin bahçesi Pafin’le renklendi. Pafin’le ilk kez bir araya gelen öğrenciler kitapların tadını çıkardı. Anaokulu öğrencilerinin de keyifle katıldıkları etkinlik bir kitap şenliği havasında geçti.

İleri Nesil Okulları öğrencileri “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmasında kitaplarla bol bol vakit geçirdi. Çocukların ilgi odağı olan sevimli otobüste öğrenciler hem kitaplarla ilgili bilgiler aldı hem de kendi seçimlerini yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Pakkan Okulu öğrencileri “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmalarını çok sevdi. Pafin’le harika bir gün geçiren Pakkan Okulları öğrencileri kitaplarla ilgili bilgiler aldı ve kendi yaş gruplarına ve beğenilerine uygun kitaplar arasından kendi seçimlerini yaptı.

Anakent Okulları yeniden “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmasına ev sahipliği yaptı. İki gün boyunca Pafin’i ziyaret eden öğrenciler Pafin’de kitaplarla vakit geçirmekten çok mutluydu.

Fikri Bilim Koleji, Pafin’i ilk kez misafir ederek öğrencileriyle buluşturdu. “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmalarını çok seven Fikri Bilim Koleji öğrencileri, ders saatlerinde öğretmenleri eşliğinde kitaplarla vakit geçirmenin keyfini yaşadı.

Eğitmen Koleji Tuzla Kampüsü, Pafin buluşmalarının ilkini gerçekleştirdi. Öğrenciler Pafin’de renkli, eğlenceli ve kitaplarla dolu harika bir gün geçirdi. Sınıf öğretmenleri ile Pafin’i ziyaret eden öğrenciler, gün boyunca kitapları inceleme ve alışveriş yapma fırsatı buldu.

Cent Koleji Kütüphaneler Haftası’nda öğrencilerini Pafin’le buluşturdu. Pafin’le dolu dolu iki gün geçiren öğrenciler kitaplarla ilgili bilgiler aldı ve yaş gruplarına ve beğenilerine uygun kitaplar arasından kendi seçimlerini yaptı. Türkçe Zümresi’nin organizasyonu ve desteğiyle gerçekleşen buluşma çocuklar için bir kitap şenliğine döndü.

<< Pafin'in Yolculukları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi