Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
 
Pafin'in Yolculukları
 
MARMARA YOLCULUĞU
 

Pafin her yıl olduğu gibi Marmara buluşmaları kapsamında Kocaeli, Bursa, Çanakkale, Edirne ve Çorlu kentlerini ziyaret ederek binlerce çocukla buluştu. Uğradığı her durakta çocuklar tarafından büyük sevgi ve ilgiyle karşılanan sevimli otobüs, her kentten mutlu anılarla ayrıldı.

Geçtiğimiz dönem Pafin’in geleneksel Bursa buluşmaları programında üçüncü kez yer alan Özel 3 Mart Azizoğlu İlköğretim Okulu, Pafin’i konuk etmekten büyük mutluluk duydu. Öğrenciler, kendi yaş gruplarına uygun nitelikli kitaplarla buluşurken, Pafin’de vakit geçirmekten büyük keyif aldı.

Çocuklara kitap sevgisinin aşılanması konusuna büyük önem veren Bahçeşehir Koleji Bursa Bademli İlköğretim Okulu Pafin buluşmalarından büyük keyif alıyor. Bahçeşehirli öğrenciler hem Pafin’i hem de kitapları çok seviyor.

Bursa Yönder Okulları öğrencileri geçtiğimiz dönem Pafin’i dördüncü kez okullarında ağırlamanın heyecanını yaşadılar. Öğrenciler ders saatlerinde öğretmenleriyle Pafin’i ziyaret ederken, teneffüs saatlerini de kitaplarla geçirdiler.

Bahçeşehir Koleji Edirne İlköğretim Okulu geleneği bozmadı ve geçtiğimiz yılda da Pafin’i konuk etti. Öğrenciler ders saatlerini Pafin’de kitaplarla geçirmenin tadını çıkarırken, tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

Bahçeşehir Koleji Çorlu İlköğretim Okulu geçtiğimiz dönem ikinci kez Pafin’in Marmara Yolculuğu programındaki yerini aldı. İki gün boyunca kitaplarla vakit geçirmenin tadını çıkaran Bahçeşehir’li öğrenciler Pafin’i İstanbul’a uğurlarken, bir sonraki buluşmanın sözünü aldı.

Ted Kocaeli Koleji Okulları, Kasım ayında öğrencilerini Pafin’le buluşturdu. Ders saatlerinde öğretmenleriyle Pafin’i ziyaret eden öğrenciler okullarında Pafin’i konuk etmekten son derece mutluydu. İlk buluşma çocukların yoğun ilgi ve beğenisiyle bir kitap şenliği havasında geçti.

İzmit Çocuk Kasabası Anaokulu, öğrencileriyle Pafin’i buluşturarak hem onlara farklı bir kitabevi deneyimi yaşatıyor hem de bu özel buluşmayı bir sosyal sorumluluk projesi ile birleştirerek kardeş okuluna armağan kitap kampanyası gerçekleştiriyor. Yarının kitap kurtları, Pafin’i öğretmenleriyle ziyaret ederken çok iyi vakit geçiriyor.

Düş Bahçesi Okulları öğrencileri geçtiğimiz dönem Pafin’i okullarında ağırlamanın heyecanını yaşadılar. Öğrenciler ders saatlerinde öğretmenleriyle Pafin’i ziyaret ederken, teneffüs saatlerini de kitaplarla geçirdiler.

7 yıldır Pafin’in bahar programında yerini alan Çanakkale Koleji yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirdiği etkinliklerle kitap okumanın önemine dikkat çekiyor. Haziran ayı başında gerçekleşen Pafin’le Kitap Günleri her zamanki gibi anaokulu ve ilköğretim okulu öğrencilerinin yoğun ilgisini çekti.

<< Pafin'in Yolculukları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi