Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
 
Sosyal Projeler
 
Deniz Papağanı Pafin, kitabevi hizmeti vermenin ötesinde, sosyal sorumluluk bilinciyle kitapla, çocukla ve çocuk edebiyatıyla ilgili sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor ve maddi imkansızlıklar nedeniyle kitap okuyamayan çocukların da kitaba ulaşmasını sağlıyor. “Her çocuk okumaldır” fikrinden hareketle eğitim kurumlarıyla ortaklaşa çalışmalar yaparak, nitelikli kitaplara ulaşma keyfini bir ayrıcalık olmaktan çıkartarak okumayı seven her çocuğa taşıyor.

Yola çıktığı ilk günden beri gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile binlerce çocuğa mutluluk taşıyan Pafin, yeni projeler ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Armağan Kitap Projesi 14 yılı geride bıraktı
Ekim 2018

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile 14 yıl önce büyük heyecanla başlattığımız Geleneksel “Armağan Kitap Projesi” devam ediyor. Bu kez M.E.B. İstanbul Beylikdüzü Koç Ortaokulu ‘nun kütüphanesini zenginleştirmek için yollara düştük. Elbette VKV Koç Özel İlköğretim Okulu öğrencilerinin büyük destekleriyle.

Her yıl olduğu gibi, yolculuk öncesinde bir hafta boyunca VKV Koç Özel İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya geldik. Tüm öğrencilerin katılımı ve desteğiyle Beylikdüzü’ne götüreceğimiz kitapları seçtik, hazırladık. Bir haftanın sonunda Pafin’le Beylikdüzün’deydik. Öğrencilerine kitaplarını teslim ettik ve kitaplarla dolu harika bir gün geçirdik. Her sınıf Pafin’i öğretmenleri eşliğinde ziyaret ederek kitaplarla ilgili bilgiler aldı. Minikler masal okuma etkinliği ile eğlenceli dakikalar geçirirken, diğer öğrenciler de projemize bizi kırmayarak destek veren sevilen yazarımız Fatih Erdoğan’ın eğlenceli sohbeti ile unutamayacakları bir gün yaşadı.

Her yıl VKV Koç Okulları’nın Türkiye genelinde destek verdiği 17 okuldan birinin kütüphanesinin oluşturulmasına yönelik organize edilen bu sosyal sorumluluk projesi, Koç öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük destek görüyor. Bu organizasyonu 14 yıldır aynı heyecanla devam ettiren, sahiplenen, organizasyonun tamamına gönülden destek veren, katkı sağlayan VKV Koç Özel İlköğretim Okulu yönetimine ve proje yöneticilerine tekrar teşekkür ediyoruz. Daha nice yollara, daha nice kitaplara…

Armağan Kitap Projesi 13 Yaşında
Ekim 2017

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile 13 yıl önce başlattığımız Geleneksel “Armağan Kitap Projesi” için bu kez Kocaeli Gebze’deydik. M.E.B. Kocaeli Gebze Koç Ortaokulu ‘nun kütüphanesini zenginleştirmekti bu kez hedefimiz.

Her yıl olduğu gibi, yolculuk öncesinde İstanbul’da bir hafta boyunca VKV Koç Özel İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya geldik. Tüm öğrencilerin katılımı ve desteğiyle Gebze’ye götüreceğimiz kitapları seçtik, hazırladık. Bir haftanın sonunda Pafin’le Gebze’deydik. M.E.B. Kocaeli Gebze Ortaokulu öğrencilerine kitaplarını teslim ettik ve kitaplarla dolu harika bir gün geçirdik. Her sınıf Pafin’i öğretmenleri eşliğinde ziyaret ederek kitaplarla ilgili bilgiler aldı. Minikler masal okuma etkinliği ile eğlenceli dakikalar geçirirken, diğer öğrenciler de projemize bizi kırmayarak destek veren sevilen yazarımız Fatih Erdoğan’ın eğlenceli sohbeti ile unutamayacakları bir gün yaşadı.

Her yıl VKV Koç Okulları’nın Türkiye genelinde destek verdiği 17 okuldan birinin kütüphanesinin oluşturulmasına yönelik organize edilen bu sosyal sorumluluk projesi, Koç öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük destek görüyor. Bu organizasyonu 13 yıldır aynı heyecanla devam ettiren, sahiplenen, organizasyonun tamamına gönülden destek veren, katkı sağlayan VKV Koç Özel İlköğretim Okulu yönetimine ve proje yöneticilerine tekrar teşekkür ediyoruz. Daha nice yollara, daha nice kitaplara…

12 yıldır devam eden sosyal sorumluluk geleneği
Ekim 2016

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile 12 yıl önce başlattığımız Geleneksel “Armağan Kitap Projesi” için bu kez rotamızı Ankara’ya çevirdik. M.E.B. Ankara Sincan Koç İlkokulu ‘nun kütüphanesini zenginleştirmek için kolları sıvadık.

Her yıl olduğu gibi, Ankara yolculuğu öncesinde İstanbul’da bir hafta boyunca VKV Koç Özel İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya geldik. Yoğun Pafin ziyaretleri sonunda anaokulundan, ortaokula tüm öğrencilerin desteği ve katılımıyla harika kitaplar seçtik. Yine her yıl olduğu gibi içlerine iyi dileklerimizi yazdık. Kolilerimiz doldu, taştı, tasnif edildi ve yola çıkmak için hazır hale getirildi. Bizi kırmayarak, desteğini esirgemeyen sevilen çocuk kitapları yazarı Fatih Erdoğan’ı da alarak yollara düştük.

M.E.B. Ankara Sincan Koç İlkokulu öğrencilerine kitaplarını teslim ettik ve kitaplarla dolu harika bir gün geçirdik. Her sınıf Pafin’i öğretmenleri eşliğinde ziyaret ederek kitaplarla ilgili bilgiler aldı. Minikler masal okuma etkinliği ile eğlenceli dakikalar geçirirken, diğer öğrenciler de Fatih Erdoğan’ın eğlenceli sohbeti ile unutamayacakları bir gün yaşadı.

Her yıl VKV Koç Okulları’nın Türkiye genelinde destek verdiği 17 okuldan birinin kütüphanesinin oluşturulmasına yönelik organize edilen bu sosyal sorumluluk projesi, Koç öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük destek görüyor. Bu organizasyonu 12 yıldır aynı heyecanla devam ettiren, sahiplenen, organizasyonun tamamına gönülden destek veren, katkı sağlayan VKV Koç Özel İlköğretim Okulu yönetimine ve proje yöneticilerine tekrar teşekkür ediyoruz. Daha nice yollara, daha nice kitaplara…

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile Armağan Kitap Projesi 11. Yılında
Ekim 2015

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile 11 yıl önce başlattığımız Geleneksel “Armağan Kitap Projesi” için yeniden yollara düştük. Bu kez rotamız Bursa Nilüfer M.E.B. Koç İlköğretim Okulu’ydu. Amacımız Bursa’ya yeni kitaplarla gitmek ve Bursa’lı öğrencilere kitaplarla dolu unutamayacakları bir gün yaşatmaktı.

Bu özel proje öncesinde, bir hafta boyunca VKV Koç Özel İlköğretim Okulu öğrencileriyle birlikte zengin bir seçki oluşturduk. Okuyup en çok beğendiğimiz kitapları seçtik, derledik, içlerine özel notlar yazdık ve paketledik. Pafin’de bir araya getirilen binlerce kitabı, yeni okuyucularına ulaştırmak için yola çıktık. Sevilen çocuk kitapları yazarı Fatih Erdoğan’la çok keyifli ve eğlenceli bir söyleşi hazırladık ve bu yoğun emeğin sonucunda Bursa Nilüfer M.E.B. Koç İlköğretim Okulu öğrencileri ile kitaplarla dolu harika bir gün geçirdik. Kitaplarını teslim ettik ve Fatih Erdoğan’ın eğlenceli sohbeti ile onlara unutamayacakları bir gün yaşattık.

Her yıl VKV Koç Okulları’nın Türkiye genelinde destek verdiği 17 okuldan birinin kütüphanesinin oluşturulmasına yönelik organize edilen bu sosyal sorumluluk projesi, Koç öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük destek görüyor. Bu organizasyonu 11 yıldır aynı heyecanla devam ettiren, sahiplenen, organizasyonun tamamına gönülden destek veren, katkı sağlayan VKV Koç Özel İlköğretim Okulu yönetimine ve proje yöneticilerine tekrar teşekkür ediyoruz. Daha nice yollara, daha nice kitaplara…

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile 10 yıldır devam eden sosyal sorumluluk geleneği
Ekim 2014

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile 10 yıldır ortaklaşa yürütülen Geleneksel “Armağan Kitap Projesi” için yeniden Eskişehir İnönüde’ydik.

Bir hafta boyunca Pafin’de biraraya getirilen yüzlerce kitabı, yeni okuyucularına ulaştırmak için yollara düştük. Eskişehir İnönü M.E.B. Koç İlköğretim Okulu öğrencileri ile kitaplarla dolu harika bir gün geçirdik. Kitaplarını teslim ettik, uzun uzun kitap sohbetleri gerçekleştirdik, sevdikleri yazarları, kitapları dinledik.

Her yıl VKV Koç Okulları’nın Türkiye genelinde destek verdiği 17 okuldan birinin kütüphanesinin oluşturulmasına yönelik organize edilen bu sosyal sorumluluk projesi, Koç öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük destek görüyor. Bu organizasyonu 10 yıldır aynı heyecanla devam ettiren, sahiplenen, organizasyonun tamamına gönülden destek veren, katkı sağlayan VKV Koç Özel İlköğretim Okulu yönetimine ve proje yöneticilerine tekrar teşekkür ediyoruz. Daha nice yollara, daha nice kitaplara…

Pafin Şanlıurfa çocukları için yollara düştü
Ekim 2013

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile her yıl ortaklaşa organize edilen “Armağan Kitap Projesi” 9. yılını kutlarken, Pafin Şanlıurfa’lı çocuklar için toplanan binlerce kitabı okurlarına ulaştırmak için yollara düştü.

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu öğrencilerinin katkısıyla, büyük heyecan ve mutlulukla toplanan kitaplar özenle paketlendi, içlerine özel notlar yazıldı. Pafin tarafından Şanlıurfa’ya götürülen kitaplar, çocuk kitaplarının sevilen yazarı Fatih Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen bir dizi etkinlikle, Şanlıurfa’daki M.E.B. Koç İlköğretim Okulu yetkililerine teslim edildi.

Okul bahçesinde Deniz Papağanı Pafin’i ziyaret ederek Türkiye’nin Çocuklar için ilk ve tek Gezici Kitabevi projesiyle ve güncel ve nitelikli kitaplarla tanışan çocuklar unutamayacakları bir gün geçirdi.

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile Sosyal Sorumluluk Geleneği
Ekim 2012

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile 8 yıldır ortaklaşa yürütülen Geleneksel “Armağan Kitap Projesi” için bu kez Bursa Orhangazi’deydik.

Orhangazi’deki M.E.B. Koç İlköğretim Okulu’nun kütüphanesinin oluşturulması amacıya organize edilen proje için, öncelikle VKV Koç Özel İlköğretim Okulu’nda 5 gün süren bir kitap kampanyası düzenlendi. Armağan kitaplar Koç öğrencileri tarafından içlerine özel notlar yazılarak bir araya getirildi. Sonrasında kitaplar yeni okuyucularına ulaştırılmak üzere Pafin’e teslim edildi.

Pafin tarafından Orhangazi’ye getirilen kitaplar bir dizi etkinlikle okulun kütüphanesine teslim edildi. Program kapsamında çocuk kitaplarının sevilen yazarı Süleyman Bulut öğrencilerle çok keyifli bir söyleşi yaparken, ana sınıfı öğrencileri için de masal okuma etkinliği gerçekleştirildi. Ayrıca tüm öğrenciler okul bahçesinde Pafin’i ziyaret ederek, kitaplarla ve projeyle ilgili bilgiler aldı. Öğrenciler ekinliklere büyük bir heyecan ve coşkuyla katıldı. Orhangazi M.E.B. Koç İlköğretim Okulu İstanbul’dan gelen kitap dostu konuklarıyla hiç alışık olmadıkları sıra dışı bir gün yaşadı.

8 yıldır “Geleneksel Armağan Kitap Projesi” ni sahiplenen, organizasyonun tamamına gönülden destek veren ve katkı sağlayan VKV Koç Özel İlköğretim Okulu yönetimine ve proje yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Daha nice yollara, daha nice kitaplara…

Bahçeşehir Koleji Kocaeli İlköğretim Okulu ile 3. Buluşma
Ekim 2012

Bahçeşehir Koleji Kocaeli İlköğretim Okulu geleneksel hale getirdiği 3. Pafin buluşması her yıl olduğu gibi anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine ev sahipliği yaptı. Türkçe Bölümü liderliğinde düzenlenen “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmasında kardeş okul için toplanan kitaplar yeni sahiplerine ulaştırılmak üzere okula teslim edildi.

“Ağrı Okuyor!” Projesine Destek
Aralık 2011

TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu ile Pafin’in 5 yıldır ortaklaşa düzenlediği sosyal yardım kampanyası bu kez Ağrı’daki çocukları sevindirdi.

21-22-23 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen geleneksel TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu-Pafin buluşması yine önemli bir sosyal yardım çalışmasıyla birleştirilerek amacına ulaştı. Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Ağrı Okuyor” projesine destek olmak amacıyla, Ağrı İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu öğrencilerine yeni kitaplar ulaştırmak üzere gerçekleştirilen organizasyon sonunda Pafin’in güncel, nitelikli ve zengin seçkisi içerisinden seçilen kitaplar Ağrı’daki okuyucularıyla buluşmak üzere yollara düştü.

Ağrı’da başarıyı yükseltmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan “Ağrı Okuyor” projesi kapsamında, tüm okullarda ilk dersin ilk 20 dakikası kitap okumaya ayrılıyor. 2013 yılına kadar devam edecek projenin uygulanabilmesi için okul kütüphanelerinin her zamankinden daha fazla kitaba ihtiyacı var.

Pafin’in sahiplendiği “Her Çocuk Okumalıdır” fikrini destekleyen TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu, maddi imkansızlıklar nedeniyle kitap okuyamayan çocuklara kitap ulaştırabilmek için pek çok projeye ev sahipliği yapıyor.

Minik Eller Birleşti Türkiye Güzelleşti
Aralık 2011

Bursa’nın seçkin anaokullarından Özel İlkçizgi Anaokulu düzenlediği “Minik Eller Birleşti Türkiye Güzelleşti” isimli sosyal sorumluluk projesiyle Ağrı Piyade Onbaşı Bülent Avşin Anaokulu harika bir kütüphaneye sahip oldu. Dönem başında Pafin’le ortak planlanan proje kapsamında öncelikle ihtiyaç sahibi okul belirlendi. Geleneksel Pafin buluşma tarihine kadar olan sürede Özel İlkçizgi Anaokulu’nun velilerinin ve öğrencilerinin değerli katkılarıyla 1500’e yakın kitap bir araya getirildi. Aralık ayındaki Pafin buluşması sırasında Pafin’e teslim edilen armağan kitap kolileri, Ağrı’ya ulaştırıldı. Ağrı’daki miniklerin kendilerine çok uzaklardan gönderilen armağan kutularını açarken yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile ortaklaşa yürütülen Geleneksel “Armağan Kitap Projesi” 7 yaşında
Ekim 2011

Her yıl VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile farklı bir okul için gerçekleştirilen proje bu Ekim 2011’de Bursa İnegöl’deki M.E.B. Koç İlköğretim Okulu’nun kütüphanesinin oluşturulması amacıya düzenlendi.

Bir hafta boyunca toplanan 1500’e yakın kitap, Pafin tarafından İnegöl Koç İlköğretim Okulu’na ulaştırılarak, düzenlenen bir dizi etkinlikle yeni okuyucularına teslim edildi.
Program kapsamında çocuk kitaplarının sevilen yazarı Süleyman Bulut öğrencilerle çok keyifli bir söyleşi yaparken, ana sınıfı öğrencileri için de masal okuma etkinliği gerçekleştirildi. Ayrıca tüm öğrenciler okul bahçesinde Pafin’i ziyaret ederek, kitaplarla ve projeyle ilgili bilgiler aldı. Öğrenciler ekinliklere büyük bir heyecan ve coşkuyla katıldı.

Pafin’den Eşme İlköğretim Okulu’na yardım
Ekim 2011

Bahçeşehir Koleji Kocaeli İlköğretim Okulu geleneksel hale getirdiği 2. Pafin buluşmasını anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi ile birleştirdi. Türkçe Bölümü liderliğinde düzenlenen “Pafin’e Kitap Günleri” buluşması M.E.B. Eşme İlköğretim Okulu kütüphanesi yararına yapıldı. Buluşma sonunda Pafin’den seçilen armağan kitaplar kütüphanelerine konulmak üzere okul yetkililerine teslim edildi.

Elazığ’lı Çocuklar İçin 1200 KM.
Ekim 2010

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile ortaklaşa yürütülen Geleneksel “Armağan Kitap Projesi” 6. yılında Elazığ’lı çocukları sevindirdi.
Her yıl VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile farklı bir okul için gerçekleştirilen proje bu kez Elazığ’daki M.E.B. Koç İlköğretim Okulu’nun kütüphanesinin oluşturulması amacıya düzenlendi.
Her yıl olduğu gibi öncelikle VKV Koç Özel İlköğretim Okulu’nda 5 gün süren bir kitap kampanyası düzenlendi. Armağan kitaplar Koç öğrencileri tarafından içlerine özel notlar yazılarak bir araya getirildi. Sonrasında kitaplar Elazığ’daki yeni okuyucularına ulaştırılmak üzere Pafin’e teslim edildi.
1200 km. yolculuğun ardından Pafin tarafından Elazığ M.E.B. Koç İlköğretim Okulu’na getirilen kitaplar bir dizi etkinlikle okulun kütüphanesine teslim edildi. Program kapsamında çocuk kitaplarının sevilen yazarı Süleyman Bulut öğrencilerle çok keyifli bir söyleşi yaparken, ana sınıfı öğrencileri için de masal okuma etkinliği gerçekleştirildi. Ayrıca tüm öğrenciler okul bahçesinde Pafin’i ziyaret ederek, kitaplarla ve projeyle ilgili bilgiler aldı. Öğrenciler ekinliklere büyük bir heyecan ve coşkuyla katıldı.
Elazığ M.E.B. Koç İlköğretim Okulu İstanbul’dan gelen kitap dostu konuklarıyla hiç alışık olmadıkları sıra dışı bir gün yaşadı. Bir sonraki gün Pafin’i İstanbul’a yolcu eden öğrenciler, Pafin’e veda ettikleri için üzgün ama yeni kitaplarıyla buluştukları için çok mutluydu.

Çocuk kitapları Mardin için yolda
Aralık 2010

TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu ile Pafin’in her yıl ortaklaşa düzenlediği sosyal yardım kampanyası 4. yılında Mardin’deki Ortaköy Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerini sevindirdi.
Türkçe Bölümü liderliğinde düzenlenen kampanya kapsamında Pafin’in zengin seçkisi içerisinden özenle seçilen kitaplar Mardin’deki okuyucularıyla buluşmak üzere yollara düştü.
TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu Pafin’in sahiplendiği “Her Çocuk Okumalıdır” felsefesini destekliyor ve okuma imkanı olmayan çocukların da okuyabilmesi için pek çok çalışma yapıyor.

“HER ÇOCUK OKUMALIDIR” KAMPANYASINA 6. YILINDA DESTEK BÜYÜYOR
Aralık 2009

"Her Çocuk Okumalıdır" felsefesi ile her yıl düzenlediğimiz armağan kitap kampanyalarına Pafin dostlarının desteği büyüyor. Pafin bu destekle Türkiye’nin farklı şehirlerinde pek çok kütüphanesiz okula kütüphane kazandırmaya devam ediyor. Kampanyamıza topladığı kitaplarla destek veren Bursa Özel Emine Örnek Okulları’na, Bursa Özel Tunçsiper İlköğretim Okulu’na ve Bahçeşehir Koleji Yalova İlköğretim Okulu’na teşekkür ediyoruz. Destekleri ile şu an Sivas Divriği’deki Atatürk İlköğretim Okulu ve Danacı Sadık Özgür İlköğretim Okulu öğrencileri daha çok kitap okuyor.

TED İSTANBUL KOLEJİ ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULU’NDAN ANLAMLI PROJE
Mart 2010

TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu ile yeni bir sosyal yardım kampanyası için bir aradayız. 3. kez düzenlenen kampanya, her yıl sosyal sorumluluk konusuna öğrencilerin dikkatini daha fazla çekerek, etkisini artırıyor ve büyüyor.

İlk gün Pafin anaokulu öğrencilerini ağırlıyor keyifle. Miniklerin yardım kutusuna attıkları kitaplar bir araya getiriliyor, hazırlanıyor. Programın devamında ilköğretim öğrencileri ziyaret ediyor Pafin’i 3 gün boyunca. Türkçe Bölümü liderliğinde yine çok keyifli bir birliktelik gerçekleşiyor TED İstanbul Koleji ile. Program sonunda Pafin’in zengin seçkisi içerisinden özel olarak hazırlanan kitaplar M.E.B Kavacık Atatürk İlköğretim Okulu’na ulaştırılmak üzere okul yetkililerine teslim ediliyor.

Pafin-TED İstanbul işbirliği her yıl çocukları kitaplarla sevindirmeye devam ediyor. Bu sosyal sorumluluk geleneğini Pafin’le devam ettiren tüm TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu yöneticilerine teşekkür ediyoruz.

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu “Geleneksel Armağan Kitap Projesi” 5 yaşında
Kasım 2009

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile her yıl ortaklaşa düzenlediğimiz “Geleneksel Armağan Kitap Projesi” için yine çok heyecanlıyız. Bu kez Eskişehir İnönü’deki M.E.B Koç İlköğretim Okulu’nun kütüphanesini kurmaya hazırlanıyoruz.

Koç öğrencileri büyük bir katılımla Pafin’i ziyaret ediyor, yeni kurulacak kütüphaneye katkıda bulunmak için adeta yarışıyor. Evden getirilen kitaplar Pafin’den seçilen kitaplar, Pafin’in armağanları, hepsi bir araya getirilerek hazırlanıyor. Kitapların içlerine özel notlar yazılıyor ve 1500’e yakın çocuk kitabı Eskişehir İnönü’ye yola çıkmak için hazır.

Ve Pafin Eskişehir İnönü’de. Bu kez M.E.B Koç İlköğretim Okulu öğrencileri çok heyecanlı. Hepsi biran önce kütüphanelerine gelen yeni kitaplarla buluşmak için sabırsızlanıyor. Bir taraftan da herkes okul bahçesindeki Pafin’i ziyaret için sırada. M.E.B İnönü Koç İlköğretim Okulu çok hareketli, sıra dışı bir gün yaşıyor kitapların heyecanıyla.

5 yıldır “Geleneksel Armağan Kitap Projesi”’ne ev sahipliği yapan, organizasyonun tamamına gönülden katkı sağlayan ve destek veren VKV Koç Özel İlköğretim Okulu yönetimine ve proje yöneticilerine teşekkür ediyoruz.

“Her Çocuk Okumalıdır” temalı kampanyaya Bursa’dan destek
Aralık 2008

“Pafin’le Kitap Günleri”nin Bursa buluşmalarında bu yıl sosyal sorumluluk boyutu ön plandaydı. Her yıl topladığı kitaplarla Pafin’in “Her Çocuk Okumalıdır” temalı sosyal yardım kampanyasına destek veren Özel Tunçsiper İlköğretim Okulu bu yıl da desteğini sürdürürken, Bahçeşehir Koleji Bursa İlköğretim Okulu da bu kampanyaya katkı sağlayan kurumlar arasına katıldı. Her iki okulun öğrencilerinin Pafin buluşması öncesi hazırladıkları armağan kitap kolileri kütüphanesi olmayan okullara ulaştırılmak üzere Pafin yetkililerine teslim edildi.

İzmir Özel Işıkkent İlköğretim Okulu’ndan anlamlı proje
Nisan 2009

İzmir Özel Işıkkent İlköğretim Okulu, bu yıl 2. kez düzenlenen “Pafin’le Kitap Günleri” buluşmasına, M.E.B İzmir Şerif Tikveşli İlköğretim Okulu için organize ettiği kitap kampanyası ile sosyal bir boyut kazandırdı.

Ege seyahati kapsamında gerçekleştirilen 3 günlük program öncesi Okul Aile Birliği’nin desteğiyle öğrenciler sosyal sorumluluk konusunda bilinçlendirildi. Çalışma kapsamında okul içinde farklı noktalara armağan kitap kutuları yerleştirildi. Pafin’in de destek verdiği proje sonunda toplanan kitaplar yeni okuyucularına ulaştırılmak üzere Okul Aile Birliği’ne teslim edildi.

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu “Geleneksel Armağan Kitap Projesi” 4. yılında
Aralık 2008

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile 4 yıldır farklı okullar için ortaklaşa gerçekleştirilen “Geleneksel Armağan Kitap Projesi”, yeni dönemde Bursa Yenişehir’deki M.E.B. Koç İlköğretim Okulu’nun kütüphanesinin oluşturulması amacıyla düzenlendi.

Pafin’in VKV Koç Özel İlköğretim Okulu öğrencileriyle 5 günlük buluşmasında 1500’ü aşkın çocuk kitabı yeni okuyucuları için bir araya getirildi. Armağan kitaplar içlerine özel notlar yazılarak hazırlandı ve Pafin tarafından Bursa Yenişehir’deki kitapsever öğrencilere ulaştırıldı. Yeni kütüphane açılışı VKV Koç Özel İlköğretim Okulu proje sorumluları ve Pafin’in ortak organizasyonuyla bir dizi etkinlik çerçevesinde gerçekleşti. Bursa Yenişehirli öğrenciler bu etkinliklerle Günışığı Kitaplığı yazarlarından Zeynep Cemali’yle tanışma fırsatını bulurken, düzenlenen öykü saatinde birbirinden ilginç öyküler dinlediler. Ayrıca kitap inceleme üzerine düzenlenen sohbet toplantısında yeni bilgiler edinen öğrenciler 2 gün boyunca Gezici Kitabevi Pafin’i ziyaret ederek öğrendiklerini uygulama olanağı da buldular. Proje ve kitaplar hakkında bilgilendirilen minik dostlar kütüphanelerine kazandırılan yeni kitapların mutluluğunu yaşadılar.

TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu ile 2. Sosyal Yardım Kampanyası
Şubat 2009

TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu ile düzenlenen 2. Sosyal Yardım Kampanyası Ağrılı çocukları sevindirdi. İlki geçen yıl gerçekleştirilen ve yarattığı etkiyle tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin desteğini kazanan kampanya bu yıl da yoğun ilgi gördü.

Türkçe Bölümü liderliğinde M.E.B. Ağrı İstiklal İlköğretim Okulu öğrencileri için düzenlenen kitap kampanyasına anaokulu öğrencileri de destek verdi. Pafin’in zengin seçkisi içerisinden özel olarak seçilen kitaplar yeni okuyucuları ile buluşmak üzere okul yetkililerine teslim edildi.

Pafin’in sahiplendiği “Her Çocuk Okumalıdır” felsefesini destekleyen TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu, yeni dönemde de yeni sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı sürdürecek.

TED İstanbul Koleji İlköğretim Okulu ile sosyal yardım kampanyası
Şubat 2008

TED İstanbul Koleji Özel İlköğretim Okulu, Pafin’le ilk buluşmasında anlamlı bir projeye ev sahipliği yaptı. Türkçe Bölümü liderliğinde düzenlenen “Pafin’le Kitap Günleri” buluşması, Kültür Edebiyat ve Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kulüplerinin ortak çalışmasıyla belirlenen M.E.B. Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık İlköğretim Okulu kütüphanesi yararına yapıldı. 3 günlük etkinlik sonunda, Pafin’in zengin seçkisi içerisinden farklı yaş grupları için seçilen armağan kitaplar Pafin tarafından kütüphanelerine konulmak üzere okul yetkililerine teslim edildi.

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu öğrencilerinden anlamlı proje
Aralık 2007

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ile 3 yıldır ortaklaşa gerçekleştirilen “Geleneksel Armağan Kitap Projesi” bu kez Bolu’daki M.E.B. Koç İlköğretim Okulu’na kütüphane kazandırmak amacıyla yapıldı. Her yıl olduğu gibi VKV Koç Özel İlköğretim Okulu öğrencilerinin yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleşen 5 günlük Pafin buluşması ile 1500’ü aşkın yeni kitap toplandı.

Toplanan kitaplar, Pafin tarafından Bolu’daki yeni okuyucularına ulaştırıldı. VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ve Pafin’in ortaklaşa düzenlediği bir dizi etkinlik eşliğinde yeni kütüphanelerine kavuşan Bolulu öğrenciler, Karagöz Gösterisi, öykü anlatma saati, sevilen yazar Fatih Erdoğan’la söyleşi, Uluslararası Aydın Doğan Karikatür Sergisi, Radikal Gazetesi Kitap Eki Kapakları Sergisi ve Pafin ziyaretleri ile dolu unutulmaz 2 gün geçirdiler.

Özel Tunçsiper İlköğretim Okulu öğrencilerinden sosyal duyarlılık
Aralık 2007

Özel Tunçsiper İlköğretim Okulu- Pafin buluşmaları 3. yılını doldurdu. Pafin’in “Her Çocuk Okumalı” temalı sosyal yardım kampanyasına duyarlılığıyla dikkat çeken Tunçsiper öğrencileri, verdikleri destekle her yıl daha fazla çocuğa kitap ulaşmasına katkı sağlıyor. Yıl içerisinde topladıkları kitapları Pafin ziyaretine kadar saklayan öğrenciler, bu kitapları Pafin aracılığıyla yeni okuyucularına ulaştırıyor.

Pafin’in Bursa Kitap Günleri Tunçsiper öğrencilerinin yoğun katılımı, ilgisi ve sosyal duyarlılığı ile her yıl daha da keyifli ve renkli hale geliyor.

Fenerbahçe Koleji’nden kardeş okula destek
Ekim 2007

Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları öğrencileri bu yıl da Pafin’i konuk etmekten büyük keyif aldılar. Her yıl Pafin’le bir araya gelen Fenerbahçeliler kardeş okulları Fahriye Vandemir İlköğretim Okulu öğrencilerini de unutmadılar. Kendileri için seçtikleri her kitapla birlikte Pafin aracılığıyla kardeş okullarının kütüphanelerine de yeni kitaplar kazandırmak için kaynak oluşturdular.

Kitap okumaya verdiği önemi ve hassasiyeti her fırsatta vurgulayan Fenerbahçe Koleji yöneticileri, Pafin buluşmalarını sosyal projelerle bir araya getirmeyi önemsiyor. Yeni dönemde de bu anlamlı buluşmalar devam edecek.

Bursa Mürselköy İlköğretim Okulu öğrencilerine armağan
Aralık 2006

 

Mürselköy İlköğretim Okulu Mudanya yolunda, ağaçların arasında, sevimli mi sevimli, küçücük bir köy okulu. “Pafin 2006 Bursa Buluşması” kapsamında işte bu köy okulundaki çocukları sevindirdi. Pafin’in armağan kitapları Bursa TED Vakfı İlköğretim Okulu yetkilileri aracılığıyla küçük kitapseverlere ulaştırıldı.

“2. Geleneksel Armağan Kitap Kampanyası Projesi”
Aralık 2006

Koç Özel İlköğretim Okulu ile ortaklaşa düzenlenen “2. Geleneksel Armağan Kitap Kampanyası Projesi” kapsamında 1500’e yakın çocuk kitabı Tuzla’daki Cemil Türker ilköğretim Okulu’na armağan edildi. Tüm Koç öğrencilerinin katılımıyla ve Pafin’in desteğiyle gerçekleştirilen kampanya sonucu Cemil Türker İlköğretim Okulu’nun sınıf kitaplıkları oluşturuldu. Koç öğrenci temsilcileri ve proje yöneticileriyle birlikte Cemil Türker İlköğretim Okulu’na ziyaret gerçekleştiren Pafin, öğrencilere armağan kitaplarını götürmenin yanı sıra sevilen çocuk kitabı yazarlarından Fatih Erdoğan’ı da çocuklarla buluşturdu. Ayrıca küçük sınıflar için düzenlenen Masal Okuma etkinliğinde, Pafin’in organizasyonuyla miniklerle buluşan masalcı abla büyük ilgi gördü.

Sezin Okulları’ndan anlamlı armağan
Ekim 2006

Pafin’in destek verdiği sosyal yardım kampanyalarına önemli bir katkı da Özel Sezin İlköğretim Okulu öğrencilerinden geldi. Sezin öğrencileri Pafin’in okullarını ziyareti sırasında bu kez kendileri için değil, Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki kardeşleri için armağan kitaplar aldılar. Aldıkları armağan kitaplar sonrasında kuruma düzenlenen ziyaretle minik okuyucularına teslim edildi.

Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklara karne hediyesi
Haziran 2006

Pafin, Özel ABC Çocukevi’yle ortaklaşa düzenlediği armağan kitap kampanyasıyla Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocukları sevindirdi.

Mondial İmalatçıları ve Tedarikçileri Eğitimi Destekleme Derneği’nin Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde profesyonel eğitim hizmeti sağladığı çocuklara, Pafin ve ABC Çocukevi’nin desteğiyle birbirinden güzel kitaplarla dolu yeni bir kütüphane sahibi oldu.

Armağan kitap kampanyası kapsamında özel olarak Pafin’i okullarına davet eden ABC Çocukevi öğrencileri, Mondial çocukları için keyifle okunacak birbirinden ilginç kitaplar seçtiler. Pafin’in de armağan ettiği kitaplarla zenginleşen armağan kitap kutusu, karne günü yapılan ziyaretle yeni sahiplerine teslim edildi.

ABC Çocukevi öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleşen ziyarette, Mondial çocukları armağan kitaplarını almanın mutluluğunu yaşarken, ABC Çocukevi’nin organizasyonuyla palyaçolar, boyama etkinlikleri, oyunlar ve çeşitli sürpriz etkinliklerle dolu unutulmaz bir gün yaşadılar.

Her çocuğa bir kitap
Nisan 2006

Pafin İstanbul yakınlarındaki bir köy okulunun öğrencilerine hoş bir sürpriz yaptı. Zeynep Mutlu Eğitim Vakfı Kemer Koleji desteğiyle Pirinçköy İlköğretim Okulu’na yapılan ziyaretinin amacı, okulun her öğrencisine kendi seçeceği bir kitabı hediye etmekti. Pafin’i ziyaret eden öğrenciler, projeyle ve kitaplarla ilgili bilgiler aldılar, daha sonra kendi yaşlarına ve beğenililerine uygun kitapları seçtiler. Belki de hayatlarında ilk kez armağan olarak bir kitap alıyorlardı, kim bilir?

VKV Koç Özel İlköğretim Okulu’yla ortak proje
Aralık 2005

Pafin, VKV Koç Özel İlköğretim Okulu öğrencilerinin ilk buluşması sosyal sorumluluk bilincine örnek olabilecek çarpıcı bir projeyle gerçekleşti.

Türkçe koordinatörlüğü liderliğinde hazırlanan ve Pafin’in desteği ile gerçekleşen armağan kitap projesi kapsamında, tüm öğrencilerin katılımıyla Tuzla Ahmet Refik Oral İlköğretim Okulu için bir kütüphane oluşturuldu. Koç Özel İlköğretim Okulu öğrenci temsilcilerinin Pafin’le birlikte yaptıkları ziyaretle kitapların teslim edilmesinin ardından, Tuzla Ahmet Refik Oral öğrencileri Türkiye’nin çocuklar için ilk Gezici Kitabevi’ni yakından tanıma fırsatı buldu ve kitaplarla ilgili bilgiler aldı.

Diyarbakır Çocuk Kütüphanesi’ne ALEV’den destek
Kasım 2005

Özel ALEV İlköğretim Okulu öğrencileri ve Pafin Diyarbakır’daki kitapsever çocuklar için bir araya geldi. Geleneksel hale gelen ALEV Okulları Pafin buluşması kapsamında düzenlenen “Bir El de Sen Uzat” temalı sosyal sorumluluk projesiyle Diyarbakır Melik Ahmet Çocuk Kütüphanesi’ne yeni kitaplar kazandırıldı. Tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve ailelerin desteğiyle yürütülen projeyle toplanan kitaplar yeni Diyarbakır’daki yeni okuyucularıyla buluştu.

Pafin’den Umut Çocukları’na sürpriz hediyeler
Nisan 2005

Sokak çocuklarının rehabilite edilmesi amacıyla kurulan Vakıfbank Umut Çocukları İlköğretim Okulu, Pafin’in sürpriz ziyareti ile hareketli saatler geçirdi. Umut çocukları hayatlarında ilk kez gördükleri gezici kitabeviyle tanışmanın heyecanını yaşarken, Pafin’in duyarlı kitapsever dostların desteğiyle getirdiği sürpriz hediyelerini alınca daha da çok sevindiler.

Pafin’in “Her çocuk okumalıdır” düşüncesiyle düzenlediği sosyal yardım projeleri devam edecek.

Pafin’den Kdz. Ereğli’ye kitap desteği
Nisan 2005, 2006, 2007,2008

Pafin geleneksel hale gelen Kdz. Ereğli ziyareti kapsamında, her yıl bölgedeki köy okulları için yüzlerce armağan kitap taşıyor. TED Kdz. Ereğli Vakfı İlköğretim Okulu aracılığıyla sahiplerine ulaşan armağan kitaplar binlerce çocuğun sevinç kaynağı oluyor. Her yıl Nisan ayına kadar olan dönemde Pafin dostlarından toplanan kitaplar tasnif ediliyor, Pafin raflarından seçilen kitaplarla biraraya getiriliyor, Nisan ayında uzun bir Karadeniz yolculuğuna çıkıyor ve yeni sahiplerini buluyor.

Deprem okuluna kitap desteği
Kasım 2004

Çocuklarla ilk buluşmasını Özel ALEV İlköğretim Okulu’nda gerçekleştiren Pafin, ilk sosyal yardım kampanyasını da Özel Alev Okulları'nın kardeş okulu Yalova Kılıçköy İlköğretim Okulu için gerçekleştirdi. Bir hafta boyunca ALEV Okulları’nın bahçesinde öğrencilerle buluşan Pafin, tüm öğrencilerin katılımıyla ve desteğiyle Yalova’daki çocuklar için yüzlerce kitap topladı. Toplanan kitaplar Pafin tarafından ALEV öğrenci temsilcileri ile birlikte Yalova’ya götürüldü. Kılıçköy İÖO 17 Ağustos 1999 depreminden sonra Avusturya Liseliler Vakfı ve Avusturya Lisesi’nin sağladığı bağışlarla inşa edilmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi
Pafin.com | Deniz Papağanı Pafin, Gezici Kitabevi